سفرنامه هند قسمت اول...بنگلور

17 تیرماه بعد از خداحافظی با نازگلک و همسری(بماند که چقدر از دو روز قبلش اشک ریختم و نرفته دلتنگ شدم)خداحافظی کردم و پرواز به سمت تهران و شبشم قرار با دوستای خوبب وبلاگی که گروه وایبرم هستیم مهمونشون بودم و خجالت زدم کردن و کلی هم خوش گذشت کنارشون..
19 تیرماه ساعت 3 بعد از ظهر از فرودگاه امام پرواز به سمت شارجه و بعد از 5 ساعت توقف و ساعت 10 شب پرواز به سمت بنگلور و ساعت 2.5 شب اونجا بودم و بعد انجام تشریفات فرودگاهی ساعت سه و نیم اومدم بیرون خواهرزادم و دوستش اومده بودن دنبالم فقط همین و بگم دررررررست خلاف اون چیزی بود که از فرودگاه هند و در کل از هند تو ذهنم بود..
فرودگاه بزرگ و تمیز و شیک و تمام 40 دقیقه ای که در مسیر راه بودیم سر سبز و دوست داشتنی...(البته میگم  با توجه به اون بد گفتنهای شاخ داری که شنیده بودم دارم تعریف میکنم- انگار  اونایی که اینقدر بد گفته بودن توهم میزدن شدیدتعجب)
 
اینم فرودگاهش
 
 
 
یک پیش زمینه از شهر بنگلور اینجا میزارم واستون با ذکر منبع ..دوستان اگر اطلاعات بیشتری میخوان به  منبع مراجعه کنند..http://www.bangalorehelp.com و این یکی سایتhttp://www.hend24.com...اطلاعات جاهای تفریحی.مراکز خرید.حمل و نقل.دانشگاه ها .زبان های رایج و.....همه و همه رو در این دوسایت پیدا میکنید..
 

بنگلور یک شهر آرام و دانشجویی با جمعیت حدود شش میلیون نفر به عنوان مرکز ایالت کارناتاکا یکی از سرسبزترین و خوش آب و هوا ترین شهرها در هند می باشد  که بهGarden city  مشهور است.
بنگلور از چند جهت مورد توجه قرار دارد: آب و هوای خوب، امنیت اجتماعی خوب،  دانشگاه دیرپا وممتاز و امکانات زیر بنایی عالی در زمینه های آموزشی و پژوهشی ، تعداد زیاد دانشجویان خارجی، دارای اهمیت بالا در صنعت نرم افزار  ، علوم پزشکی و همچنین مرکز  IT در هند می باشد.

بنگلور دارای سه فصل آب و هوایی میباشد: 1- فصل باران از اول ماه جون به مدت 4 تا 6 ماه. 2- فصل سرما از اول ماه نوامبر به مدت 4 ماه و فصل گرما از اواسط ماه مارچ به مدت 3 ماه. آب و هوای بنگلور معتدل و مرطوب است به طوریکه در طول سال احتیاجی به استفاده از بخاری وجود ندارد. ولی استفاده از لباس گرم و پتو در فصل سرما، واجب است

با توجه به چند ملیتی بودن کشور هند و سیستم دمکراسی قوی که در این کشور حاکم است تمامی اقلیتهای مذهبی به دور از هر گونه تنش و درگیری و با احترام گذاشتن به دین و مقدسات یکدیگر در کنارهم در کمال صلح و ارامش زندگی می کنند .

کشور هندوستان و به خصوص شهر بنگلور که به نوعی  به شهر باغ و شهر ITمعروف است و جزو 3 شهر اول هند ازلحاظ پاکیزگی و جزو 5 شهر اول هندوستان از لحاظ بزرگی و از لحا ظ  توریسم پزشکی و آب و هوایی مقام اول را در هندوستان دارا می باشد.

دارای امنیت بسیار بالا از بعدهای گوناگون است و کمترین ناهنجاریهای اجتماعی در این شهر به چشم می خورد . علیرغم وجود فقر نسبی ، صداقت و قناعت در بین اجتماعات هندی به وضوح قابل مشاهده است و نقش جرائم بسیار بسیار کم رنگ است ضمن اینکه پلیس حضور فعال و گسترده ایئ  در سطح شهر دارد و جرائم سختی را برای خاطیان از قوانین حاکم بر این کشور در نظر می گیرد.

امینت موجود در سطح شهر بنگلور و در طول شبانه روز یکی از ویژگیهای بارزیست که مورد توجه دانشجویان خارجی زیادی قرار گرفته.

*این مورد و واقعا قبول دارم امنیت...

لازم به توضیح است که مردم ایالت کارناتاکا به مرکز یت شهر بنگلور از قوانین خاص مربوط به این ایالت پیروی میکنند.

از بنگلور به عنوان بهشت خرید هم یاد میشود. ساری های ابریشمی و کنده کاری چوب صندل این شهر مشهور هستند. بنگلور مراکز خرید و پاساژهای لوکس فراوانی دارد و تنوع اجناس و قیمتها بسیار خوب است

زبان مردم بنگلور

زبان اصلی که مردم با آن صحبت می کنند عبارتنداز : 3 درصد کانادا (زبانهای اصلی مردم مردم کارناتاکا) ، 27 درصد تامیل ( زبان مردم ایالت تامیل نادو به مرکزیت شهرمدرس )، 27 درصد تلیگو ، 15 درصد اردو  و سایر زبانها 10 درصد . لازم به یادآوری است که اختلاف چندانی بین زبان هندی اصطلاحا هندوستانی و اردو وجود نداشته و به همین دلیل این دو درکنا رهم آورده می شوند و....

ادامه دارد...

/ 9 نظر / 142 بازدید
ساناز مامان سام

قربونت بشم من كه مشتاق هستم ... مرسي كه دلمون رو آب انداختي عزيزم

ساناز مامان سام

قربونت بشم من كه مشتاق هستم ... مرسي كه دلمون رو آب انداختي عزيزم

نوشین مامان هستی

به به دوست خوشگلم برگشت به سلامتی [ماچ] همیشه به سفرای خوب خوب عزیزم [قلب]

مرجان

جالب بود چون منم علاقه خاصی به دیدن از هند داشتم ...خوشحال میشم از دید شما هم ببینم که آیا اون چیزی که دیگران میگویند در رابطه با هند آیا واقعیت داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟[مغرور]

مریسام

به به دوست خوبم... همیشه به سفر[گل]

مامان تینا و سینا

همیشه به گردش و تفریح عزیزم [ماچ][قلب]

غزل

عزیزززم رسیدن به خیرررر ...همیشه به گردش و سفر انشاا ..دلم برات تنگ شده بود کلیییییییی ...اطلاعاتت راجع به بنگلور خیلی خوب بود منتظر قسمت بعدی سفرنامه هستم ..می دونی منم قبل از اینکه بیام اینجا می خواستم برم هند و ای تی بخونم ؟ :)))) قسمت نبود ولی :))

j.raks

[تایید][گل][چشمک]